טיפים לבחירת חברת נקיון משרדים

למקומות עבודה כגון משרדים ומוסדות ציבור נדרשות עבודות נקיון, בין ששוטפות או תקופתיות. את מטלות הניקוי של משרדים וארגונים חברת נקיון, שמספקת להם שירות החוסך מעובדי החברה השקעה רבה ומיותרת. ברוב המקרים, במבני ציבור ובמשרדים גדולים אין אפשרות להסתפק בעובד נקיון יחיד בשל היקף עבודת הנקיון. לחברת הנקיון כוח אדם לביצוע עבודות ניקוי קבועות, עבודות תחזוקה ועוד. מלבד עבודות ניקוי המשרדים הקבועות, חברת ניקיון יכולה לספק גם עבודות מיוחדות כגון פוליש, חשמל ואינסטלציה המבוצעות בידי עובדים מקצועיים.

הביצוע והניהול של עבודות נקיון משרדים

השירותים שמספקת חברת הנקיון למשרד מיועדים להקל על ארגונים מבחינת הצד הניהולי והתפקודי של ניהול הנקיון במקום העבודה. עבודות נקיון קבועות, תיקונים של מערכות המבנה, ניהול כח האדם המופקד על שמירת הניקיון במקום, הם מהפרויקטים שמבצעת החברה עבור משרדים של חברות וארגונים ציבוריים. תיאום מאורגן ושוטף של השירות מול המנהלה מאפשר לבצע ניקיונות במקום גם לנוכח פעילויות אחרות, כגון אירועים, שיפוצים ועוד. לכן, חשוב לבחור בחברת נקיון אמינה ומקצועית, שמנהלת באופן שוטף ואחראי את כל עבודות הניקוי שעליהן היא אחראית, החל בשטיפה ובנקיון יום-יומיים וכלה בניקוי יסודי של המשרד לאחר שיפוץ תקופתי.

בחירה בחברת נקיון משרדים מתאימה

ברוב המקרים, ככל שמהבנה הציבורי או המשרד גדולים נדרש יותר טווח גדול יותר של שירותי נקיון, לשמירה על תחזוקתו באופן שוטף. עם זה, גם למשרדים קטנים נדרשות עבודות נקיון ותחזוקה של חברה מקצועית, בעיקר במשרדים שבהם שוהים העובדים שעות רבות. כיצד לבדוק התאמה בין צרכי המשרד לשירותי חברת הנקיון?

  • כדי לבדוק התאמה רצוי לבדוק מראש את צרכי הניקוי הקבועים והמשתנים. לדוגמה, האם לארגון יש צורך בעבודות נקיון בסיסיות בלבד, או שנדרשות עבודות נוספות כגון תחזוקה של מערכות החשמל והמים, ניקוי מקצועי של שטיחים, ניקוי פוליש ועוד?
  • כמו כן לוודא שלחברת הנקיון יש את הציוד הנדרש לניקוי המשרדי, בעיקר במקרים שבהם יש צורך בניקוי מיוחד של הריהוט או הריצוף במשרד (שיש, פרקט וכדומה).
  • כדי לתאם ציפיות כדאי לוודא מראש את תדירות הניקוי הנדרש הנדרשת למבנה, כולל חלונות, מסדרונות, המטבח המשרדי ועוד.

באמצעות בדיקה מראש של פרטים כגון אלה קל יותר להתמקד בבחירת שירות הנקיון והתחזוקה המתאים למשרד.

תיאום לוח זמנים עם שירותי נקיון

מלבד תיאום ציפיות בין צרכי הנקיון של המשרד לבין השירותים שמציעה חברת הניקוי, ישנם פרמטרים נוספים שרצוי לבדוק מראש. למשל, הזמינות של שירותי חברת ניקוי ותחזוקה מבחינת התאמתה לשעות הפעילות של המשרד. לרוב, אפשר להזמין את שירות הניקוי לשעות שבהן לא מתקיימות פעילויות שוטפות במשרד, אך עם זה כדאי לוודא שגם כאשר יש צורך בביצוע עבודות נוספות קיימת אפשרות לנווט בין שעות הפעילות של המשרד לבין זמני העבודה של חברת הניקוי והתחזוקה.

שירותים נוספים של חברת נקיון למשרדים

חברת הנקיון מספקת שירותים נוספים למשרד ולכן הארגון יכו להסתייע בשירותי החברה בכל עת שבה יש צורך בביצוע פרויקטים נוספים.

ישנם שירותים נוספים שמספקת חברת הנקיון, לדוגמה אבטחה ותפקידי תחזוקה. כדאי לבדוק מראש אם לחברת הנקיון יש את האיכויות הנדרשות לביצוע התפקידים האלה:

האם כח האדם של החברה מתאים וכשיר למילוי תפקידים שמצריכים הכשרה ואישור רשמי, כגון שמירה עם או ללא נשק, עבודות תחזוקה מקצועיות ועוד?

האם בידי החברה ציוד העבודה הנדרש לביצוע עבודות מיוחדות, לדוגמה פוליש או ניקוי מקיף של המשרד לאחר שיפוצים?

האם שירותי חברת הנקיון מתאימים גם למשרד קטן?

שירותי ניקיון מיועדים לביצוע עבודות ניקוי שוטפות אך גם לפרויקטים קצרי טווח. כאמור, לרבים מהמשרדים גדולים נדרש ניהול מקיף של עבודות הניקוי, כולל עבודה מול המנהלה וניהול כח האדם של חברת הניקוי.

ישנם משרדים קטנים שבהם נדרשת תחזוקה מינימלית של המקום ולכן אין להם צורך בניהול שוטף של עבודות הניקוי. עם זה בתקופה של מעבר או שיפוצים במשרדים, ללא קשר לגודלם, מתווספות עבודות נקיון שהן מעבר לתחזוקה השוטפת.

ניקוי ושדרוג המקום בידי חברת הניקיון מתבצע באופן יסודי ומקצועי ומאפשר לעובדי המשרד להמשיך בעבודתם באווירה נעימה יותר. לכן, גם משרד שעבורו לא נדרש ניהול קבוע של שירותי ניקוי, יכול לפנות לחברת נקיון מקצועית לקבלת השירות המתאים.

אמינות חברת נקיון למשרדים

לאמינות חברת נקיון למשרדים חשיבות רבה מבחינת ההיגיינה במקום העבודה. עבודות ניקוי איכותיות אינן בולטות לעין, אך אפשר לזהות את חסרונן. לכן, חשוב לבחור בחברת נקיון אמינה שביכולתה לבצע את כל עבודות הניקיון הנדרשות במטרה לשמור על המשרד נקי ועל סביבת העבודה הנעימה של העובדים במקום.

המלצות מלקוחות אחרים יכולות לשקף את אופן העבודה והשירות של החברה, אך אם זה אינן בהכרח משקפות את אמינות החברה.

כדי לוודא את אמינות ואיכות חברת הניקיון חשוב לברר מראש אם בידי החברה כל האישורים הנדרשים לניהול וביצוע העבודות הרלוונטיות. חברת ניקיון אמינה מחזיקה ברישיון ממשרד התמ”ת, שאותו יש לחדש מדי שנה עד שלוש שנים. לקבלת אישור זה נדרשים בין השאר ניסיון בניהול עסקי וידע בהעסקת עובדים.

חברת נקיון אמינה שומרת על כללי הבטיחות ועל המקצועיות של עובדיה במהלך עבודתם השוטפת עם חומרי הניקוי השונים, ובתפעול ציוד מקצועי לעבודות נקיון ולפרויקטים מיוחדים.

כמו כן, לחברת נקיון אמינה עובדים בעלי הכשרה מקצועית מתאימה (בתחומי חשמלאות, אינסטלציה, ניהול ועוד) הבקיאים בתחום עבודתם.

לחברתנו עובדים מקצועיים, כל האישורים הנדרשים וכמו כן המלצות מלקוחות מרוצים.