ניקוי רצפות גרניט פורצלן

הכל על ניקוי רצפת גרניט-פורצלן

היום יותר ויותר אנשים פרטיים וחברות למיניהן מבקשים לעצב את חלל השהייה שלהם בגרניט פורצלן; בין אם כריצוף ובין אם כחיפוי לקירות – זה הוא אחד החומרים המבוקשים בתחום הזה. הסיבה נעוצה בתכונות החזקות של החומר, המבטיחות עמידות נגד שחיקה ושבירה בזכות חוסר העיבוד (מרצפות שלא עוברות זיגוג). תכונה נוספת שניתן לזקוף לזכותו של הגרניט-פורצלן היא צפיפות גבוהה המובילה ליכולת ספיגה נמוכה.

מבריק או מט?

כיום בשוק קיימות שתי ורסיות של המרצפות הנחשקות:

  • גימור מבריק – כדי להגיע לברק הרצוי, מלטשים את המרצפות. לאחר תהליך זה, המרצפות מקשטות את המשטח המרוצף ומקנות לו מראה יוקרתי ומהודר. לאחר הליטוש, יורדת מידת השחיקה של האריחים, ולכן הגימור המבריק מתאים לריצוף מבנים בהם עוברת כמות גדולה של אנשים כמו קניונים, מוסדות חינוך, בריכות שחייה, מטבחים ומסעדות.
  • גימור מט – את הגימור היפהפה הזה מקבלים ע”י שריפה בתנור, של האריחים שעברו ליטוש, בחום גבוה. לאחר בדיקות פגמים מדוקדקות, נשלחים האריחים ליעדם, שהוא בדר”כ מבנה תעשייה, כמו מפעלים, מוסכים, האנגרים, אולמות אירועים וכו’. הסיבה שהוא פופולארי בקרב מבנים אלו, היא כיוון שהטמפ’ הגבוהה משפרת את אטימות המרצפות לנוזל, והופכת אותן לעמיד אפילו בפני כימיקליים;

האפשרות הפופולרית והעדיפה מבין השתיים, היא גימור המט.
הסיבה נעוצה בתהליך שאותו עוברות המרצפות. על מנת להגיע לגימור המבריק, עוברות המרצפות ליטוש, הנחשב יקר יחסית ופוגם בשכבה העליונה של החומר; מידת נקבוביות החומר עולה, ובחשיפת האריח לנוזלים, כחלק מתהליך הליטוש, חודרים אליו נוזלים המשאירים עליו כתמים (מתנקים רק עם פוליש).

תהליך ניקוי המרצפות

ריצוף גרניט פורצלן נחשב יחסית עדין, ולכן רצוי שאת הניקיון תבצע חברת ניקיון מנוסה ומקצועית כדי להבטיח שהריצוף לא ייפגע. השוני בין שני הגימורים משפיע על צורת הניקיון, לכן נתייחס לכל אחד מהם בנפרד:

ניקוי מרצפות גרניט פורצלן מט

אריחי מט מופיעים בטקסטורות ודוגמאות שונות, כמו דוגמת אבן טבעית או פרקט עץ. המשותף לכולם, הוא החספוס. מידת חספוס הריצוף משפיעה על סוג הפוליש אותו יש לבצע במשטח המבוקש. כשמדובר בפוליש לרצפת גרניט פורצלן בגימור מט, נתחשב בדוגמת המרצפת, כדי לא לפגוע בריצוף; למשל, גרניט פורצלן דמוי פרקט הוא דוגמא לאריחים בעלי חריצים רבים וחספוס עדין, להם יש לבצע פוליש בדרך אחת; לצדם, ישנו סוג אריחים מונעי החלקה, המאופיינים בחספוס גס, להם מבצעים פוליש בדרך אחרת.

במידה ולא ‘זכיתם’ ברצף מקצועי שבצע את עבודתו בצורה נקיה, בתום הריצוף אתם עשויים למצוא כתמי רובה ואף צבע. לכן, הצעד הראשון בו תנקוט חברת הניקיון הוא פוליש לרצפת הגרניט פורצלן בעזרת רשת עדינה; הרשת מתנהגת כמו ‘פילינג’ לרצפה, ומגרדת בעדינות בלי לפגוע בריצוף את הלכלוך הדבוק.

הצעד השני יהיה לדאוג להוצאת הצבע והרובה מבין חריצי הריצוף; זאת נעשה ע”י חומר מיוחד להסרת רובה וצבע (H.G). הצעד השלישי והאחרון יהיה קרצוף המשטח בעזרת מכונת פוליש. ישנם עזרים שונים המתחברים למכונת הפוליש כדי להתאים לסוג הריצוף; במקרה הזה, ככל שהגימור יהיה מחוספס יותר, כך תצטרך חברת הניקיון להשתמש בחומרים חזקים (מדלל 21) ובמברשות גסות יותר, כמו מברשות ברזל.

חברתנו, ‘נכסי גוסקוב בע”מ’, מתמחה בפוליש לכל סוגי המרצפות, הרגילים והמיוחדים! בעזרת החומרים המתאימים, ציוד חדיש וצוות ומקצועי – תוכלו ממש לאכול מהרצפה J

ניקוי מרצפות גרניט פורצלן מבריק

כמו גיוון העיצובים במרצפות המט, כך גם במרצפות המבריקות. וגם כאן, כל אחד מהסגנונות זוכה לטיפול אישי עם עזרי מכונת הפוליש המיועדים לו. אחת מהדוגמאות הנפוצות לריצוף גרניט פורצלן בגימור מבריק הוא עיצוב דמוי שיש. האריחים הללו רגישים למכות חדות, וכל שריטה הכי קטנה מציקה בעין; לכן, חשוב שתבחרו חברת ניקיון המשתמשת בציוד המתאים ותמנעו מהסימנים הקשים שמשאיר פוליש בידיים לא מיומנות.

דוגמא נוספת למרצפות מבריקות הדורשות התייחסות מיוחדת בעת טיפול פוליש הוא מרצפות מסוג גרניט לאפטו. הטקסטורה של האריחים הללו עדינה מאוד, ועבודה לא נכונה עם מכונת הפוליש תשאיר עליהם שריטות.

אז כמו שכבר ציינו למעלה, פוליש לרצפת גרניט פורצלן מבריק דומה בתכליתו לפוליש הנעשה על הגימור המט – השוני הוא בעזרים הנוספים למכונת הפוליש. בניגוד לרשת הברזל בה נשתמש לאריחים בגימור המט, לאריחי גרניט פורצלן מבריקים משתמשים בצמר רך ועדין, כדי לא לשרוט אותם. מאותה סיבה, לא נשתמש בשפכטל המיועד לקירות, אלא באחד מקצועי, לו סכינים דקות וחדות המיועדות לגירוד הצבע מהמרצפות בלבד!

חברת גוסקוב בע”מ עוסקת מזה שנים רבות במתן שירותי ניקיון מתקדמים. ליצירת קשר ומידע נוסף לחצו כאן